Nízkoenergetické a pasívne stavby

Realizujeme výstavbu nízkoenergetických a pasívnych stavieb na kľúč. Hrubú stavbu realizujeme zo systému baucell ( polystyrénové šalovacie tvarovky, ktoré sa vylievajú betónom ). Tento modrený , ľahko realizovateľný a ekonomicky dostupný systém zahŕňa tvarovky pre základové konštrukcie, steny a stropy.

Jedná sa o rýchli spôsob výstavby hrubej stavy, pri ktorom sa ušetrí niekoľko technologických krokov . Po postavení hrubej stavy je už stavba zateplená a má vyriešené kritické detaily okolo napojenia okien a dverí.

Samotné stenové tvarovky sa vyrábajú v rôznych celkových hrúbkach 300, 400, 500 mm , pričom betónové jadro je hrubé 150mm. Súčiniteľ prechodu tepla dosahuje hodnotu 0,18 pri 300mm, 0,11pri 400mm a 0,08 W/m2K pri 500mm hrúbke tvarovky prestavuje tepelný odpor R od 5,5 až po 12,5 . Optimalizácia hrúbky sa prispôsobí Vašim možnostiam už pri tvorbe projektovej dokumentácie.

Pri dokončovaní stavby používame najmodernejšie systémy vykurovania, rekuperačného vetrania a ohrevu vody. Z množstva dostupných systémov sa nám osvedčili vykurovacie infrafólie HEATFLOW, ktoré môžu byť umiestnené pod podlahovou krytinou alebo stropným podhľadom a v kombinácii s inteligentnou elektroinštaláciou zabezpečujú komfortné vykurovanie pre jednotlivé priestory , ktoré sa dajú samostatne regulovať.

Inteligentná elektroinštalácia môže ďalej ovládať spínanie zásuviek, osvetlenia, exteriérových žalúzií, spotrebičov , brán, zavlažovania a je kompatibilná so zabezpečovacím systémom. Potrebnú výmenu vzduchu a ohrev TÚV zabezpečuje aktívna rekuperačná jednotka GENVEX, ktoré má 180l zásobník na ohrev teplej vody. V prechodnom období bude zabezpečovať vykurovanie rodinného domu. Rozvody vzduchu sú vedené v stropnom podhľade, pričom prívod čerstvého vzduchu vyúsťuje do každej miestnosti a znehodnotený odpadový vzduch je odvádzaný z kuchyne a kúpeľne čím sa zabezpečí rovnotlaké vetranie.

Izolácia základovej dosky Stenová tvarovka BAUCELL
Stropný systém BAUCELL Vencová tvarovka BAUCELL
Vykurovacie fólie HEATFLOW Hrubá stavba zo systému BAUCELL
inteligentná elektroinštalácia Rozvody pre rekuperačné vetranie